Guzek po ugryzieniu kleszcza - co powinnam zrobić?

Około 2 miesiące temu ugryzł mnie kleszcz, wyciągnęłam go. Na początku pozostała tylko czerwona kropka. Dopiero po 2 tygodniach wydawało mi się, że wyjęłam coś podobnego do nóżki, której wcześniej nie widziałam. Od miesiąca wokół tego miejsca rozrasta się na razie mały czerwony guzek pod skórą, jest miękki, swędzacy i trochę bolesny. Nie wiem co robić, jakie wykonać sobie badania - czy całej krwi, czy może materiał z tej zmiany skórnej? Ważne jest szczególnie to, że jestem w 22. tygodniu ciąży i nie chcę zaszkodzić maleństwu przez nieodpowiednie leczenie lub jego brak.

Proszę o poradę.

KOBIETA ponad rok temu

Dziękujemy za zadanie pytania.

Niestety udzielenie odpowiedzi na pytanie, jakie Pani zadała, nie jest możliwe w ramach porady internetowej. Proszę skonsultować wszystkie swoje wątpliwości, opisując dokładnie występujące objawy, z lekarzem prowadzącym, który mając historię choroby, będzie mógł właściwie ocenić stan zdrowia i ewentualnie podjąć decyzję co do dalszego postępowania.

Zachęcamy do zadawania innych pytań, na które z przyjemnością odpowiemy.

Zespół redakcyjny abcZdrowie.pl