Guzek pod odbytem

Witam. Mam pewien problem. Mam 45 lat. Otóż obok odbytu (a dokładniej pod nim) nagle zrobił mi się guzek. Jest on barwy różowej, różowo-czerwonej. Ogólnie nie boli, jednak jak usiądę na zimnym, lub mnie przewieje to mnie boli i ból promieniuje w nogę i bok tułowia. Zauważyłem powiększenie się guzka. Pracuję fizycznie. Co to może być i do jakiego lekarza mam się udać z tym problemem?

Lek. Marta Gryszkiewicz

Proszę zgłosić się do lekarza chirurga - proktologa. Wstępną weryfikację kliniczną może przeprowadzić także chirurg ogólny przyjmujący w poradni chirurgicznej w rejonie.
Problemem najprawdopodobniej jest hemoroid.Jednak bez badania klinicznego nie jest możliwe jednoznaczne określenie przyczyny problemu.
Pod poniższym linkiem znajdzie Pan dodatkowe informacje dotyczące sugerowanej diagnozy:
http://portal.abczdrowie.pl/zylaki-odbyt