Guzek pod pachą i dwa na piersi - co mam robić?

Mam 33 lata i pod pachą mały guzek, jest on od kilku lat, ale sama badając sobie piersi znalazłam jeszcze dwa w okolicy sutka prawej piersi. Co mam robić?

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

Każdy guzek wykryty w samobadaniu powinien na początku zostać zbadany przez lekarza.
Dopiero później należ zastosować ewentualne badania dodatkowe, w Pani przypadku prawdopodobnie USG.
Biorąc pod uwagę wiek, najczęstsze są zmiany o charakterze mastopatii lub włókniakogruczolaka.

Proponuję skonsultować problem z ginekologiem lub lekarzem rodzinnym.

Redakcja abcZdrowie.pl