Guzek pod skórą na plecach

Dzień dobry. Moja mama (48 lat) od ok 3 lat ma na plecach, poniżej łopatki, na lewo gule. Wygląda to jak guzek pod skórą. Przy dotykaniu nie boli. Brak zmian koloru skóry dookoła. Bardzo podobną rzecz ma moja babcia (mama mojej mamy, 72lata). Ma tą gulę już długo i nic się nie dzieje. W związku z tym mama nie chce iść do lekarza gdyż "lepiej tego nie ruszać, lekarze wszystko wycinają a potem to się rozsierdza i jest więcej kłopotów". Czy uważa Pan/ Pani, że nie trzeba się tym martwić?

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowna Pani, z Pani opisu wynika, że to może być tł uszczak, lub inny łagodny nieprawidłowy rozrost tkanki łącznej. Zalecam konsultację z chirurgiem lub chirurgiem onkologiem, który zakwalifikuje Pani matkę. do usunięcia zmiany. Pozdrawiam.

Bez zbadania nic nie jestem w stanie odpowiedzieć autorytatywnie !!! Trudno mi odnieść się do określeń "bula" i "rozsierdza się"!!! Radzę nie słuchać sąsiadek lecz udać sie do chirurga , który zbada i zadecyduje czy jest potrzeba wycięcia tego GUZA , czy nie!!! Opinie , że wycięcie powoduje rozsiew choroby - a nie "rozsierdzenie"!!! jest opinią "Ciemnogrodzką " i należy między Bajki ja włożyć!!!!! pozdrawiam , zż