Guzek pod żebrami a USG

Witam. Od pewnego czasu mam "kulkę, guzik" pod żebrami po lewej stronie. Jest wyczuwalna pod palcami. Lekko boli i piecze. Badanie usg niby nic nie wykazało... Co to może być? Pół roku temu żelazo wynosiło ponad 160. Dwa miesiące temu już tylko 60. Proszę o odpowiedź.

Lek. Marta Gryszkiewicz

Na podstawie zamieszczonych informacji nie jest możliwe zdiagnozowanie problemu.
Wskazana konsultacja dermatologiczna i/lub onkologiczna.
Należy przeprowadzić badanie kliniczne i powtórne USG.
Opisana zmiana może, ale nie musi mieć związku ze spadkiem żelaza w surowicy krwi.
W tej chwili znajduje się ono w dolnej granicy normy dla kobiety.

Trudno mi określić czym jest ta zmiana guzowata bez bezpośredniego badania. Może to jakiś tłuszczak, kaszak, włókniak - chociaż takie zmiany powinny być widoczne w USG. Najlepiej w tej sprawie udać się bezpośrednio do chirurga, który po badaniu zadecyduje o dalszym sposobie postępowania. Być może zmiana będzie wymagała doszczętnego usunięcia z następowym badaniem histopatologicznym. O wszystkim zadecyduje chirurg po bezpośrednim badaniu.