Guzek tarczycy w badaniu USG

Proszę o interpretację wyniku usg tarczycy. Gruczoł tarczowy o wymiarach: cieśń grubości 2 mm, lewy płat 40x12,1x12,8 mm, prawy płat 40x14x12,9 mm. W lewym płacie zmian nie wykryto. W przyśrodkowej części prawego płata guzek 15,7x8,3x10,2 mm, o niejednorodnej echogeniczności z drobnymi rozproszonymi zwapnieniami i drobnymi przestrzeniami płynowymi. Węzły chłonne szyi niepowiększone. Bardzo proszę o wyjaśnienie co to oznacza bo wizytę u endokrynologa mam dopiero za tydzień. Dziękuję
ponad rok temu

Lek. Marta Gryszkiewicz

Niezbędne będzie wykonanie dodatkowego badania jakim jest biopsja uwidocznionej w USG zmiany.
Na podstawie wyniku histopatologicznego pobranego materiału będzie możliwe określenie charakteru zmiany i wdrożenie odpowiedniego leczenia.