Guzek u 14-latki: co robić?

Cześć, mam 14 lat i wyczułam wczoraj, że w moim lewym sutku jest twarda kulka. Co to może być? Czy to coś złego? Odczuwam lekki ból przy dotykaniu.

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

Opisany objaw może wiązać się z obecnością zmiany organicznej w obrębie piersi. Z uwagi na wiek wydaje się, że przyczyną dolegliwości może być zmiana łagodna typu włókniakogruczolaka lub torbieli.
Rak piersi występuje bardzo rzadko przed 20. rokiem życia.
Aby ustalić dokładne rozpoznanie konieczne jest zbadanie piersi przez lekarza oraz wykonanie badania USG piersi. Po ustaleniu dokładnej przyczyny będzie możliwe wdrożenie odpowiedniego leczenia.
Proponuję porozmawiać o problemie z mamą i wspólnie skonsultować problem z ginekologiem lub lekarzem pierwszego kontaktu.

Redakcja abcZdrowie.pl