Guzek w obrębie odbytu a możliwe dolegliwości

Witam mam lat 18 i w kanale odbytu pojawił mi się taki mały guzek , jest twardy ale nie boli (może delikatnie jakby szczypie jak na niego naciskam) Nie krwawi, nie mam zaparć, biegunki ani nic z tych rzeczy, może delikatny dyskomfort i wrażenie wilgotności odbytu, czy to może być żylak? Osobiście boję się, że to rak, czy jest taka możliwość?

Raczej to zmiana guzkowa typu hemoroidalnego i nie ma powodu do niepokoju. Jednak, aby konkretnie dowiedzieć się czy jest guzek radzę w tej sprawie bezpośrednio skonsultować się najlepiej z chirurgiem.