Guzek w obrębie warg sromowych w ciąży

Witam jestem w 3 trymestrze ciąży, ostatnio na wardze sromowej większej zrobiła mi się krosta, taki jakby guzek, w środku jak się przyciśnie widać biała wydzielinę.. Podejrzewam ze to od golenia . Moje pytanie brzmi czy w ciąży mogę podmywac się szałwia ? Wiem ze ma działanie odkarzajace i ściągające .. Lub czy są jakieś środki które mogę używać i mogą mi pomoc w przypadku tego guzka . Dodam ze mieszkam z zagranica i nie mam kontaktu z ginekologiem, na wizytę do niego czeka się bardzo długo

Magdalena StusiĹska

Tak, może Pani używać miejscowo szałwi. Proszę zadbać także o higienę przy goleniu.