Guzek w obrębie wargi a rak płaskonabłonkowy

U mojego taty pojawił się guz na dolnej wardze. Przeprowadzono zabieg i usunieto guz. Badanie histopatologiczne wykazało rak plaskonablonkowy brodawkowaty G1 skory. Usunięty w całości. Chcialabym się dowiedzieć czy możliwe są przerzuty. Z góry dziękuję

Rak wargi wymaga pilnej kontroli - ten rodzaj nowotworu może mieć nawrotowy przebieg. Możliwości przerzutów istnieją zawsze - w tej konkretnej sytuacji prawdopodobieństwo niewielkie. Konieczne są regularne wizyty onkologiczne. W chwili obecnej wystarczy obserwacja.

W tym konkretnym przypadku (G1 i usunięty w całości) prawdopodobieństwo wystąpienia wznowy czy przerzutów jest bbb.znikome, ale należy być pod stałą kontrolą operatora!!! zż