Guzek w odbycie a ryzyko raka odbytu

Witam od miesiąca mam problemy z guzikiem jezeli mozna go tak nazwać, nie jest twardy znajduje się w dolnej czesci odbytu. Kazdy mi odp ze ma taki. Ja jednak zastanawiam się czy to nie może pochodzić pod raka odbytu. Nigdy nie krwawił, wyprożniam sie regularnie i nie ma zadnych problemów. Ale martwie się tym guzkiem, odczuwam też swedzenie czasem po oddaniu stolca czy uczucie niepełnego wyprozniania się, mimo iz juz wszystko "poleciało. Rzadko sie to zdarza ale wystepuje. Prosze o pomoc co robic

Witam. Opisana zmiana może świadczyć o istnieniu żylaków odbytu. Proszę zgłosić się do lekarza poz który przeprowadzi bezpośrednie badanie.