Guzek w okolicach policzka i ból podczas wyrzynania ósemki

Na dole po lewej stronie wychodzi mi ząb mądrości. Zrobił mi się guzek w okolicach policzka, co strasznie boli. Nie mogę jeść twardych rzeczy, gryzienie nie wchodzi w grę, ani nie mogę się uśmiechać z powodu bólu. Co powinnam zrobić?

Lek. dent. Bogdan Jaremczuk

Jeśli stomatolog oceni że nie ma możliwości prawidłowego ułożenia zęba w łuku należy taką 8 usunąć. Co do guzka to nie wynika z pytania czy jest on na policzku czy wewnątrzustnie na wyrostku - jednak może on świadczyć o tworzącum się ziarniniaku lub/i przetoce.
Pozdrawiam
lek., lek.stom. Bogdan Jaremczuk

Powinna Pani jak najszybciej udać się do lekarza dentysty w celu diagnostyki. Guzek, o którym Pani wspomina może być związany z samym wyrzynającym się zębem, ale również z przygryzieniem błony śluzowej policzka ( często zdarza się podczas "wychodzenia" zębów ).
Do czasu wizyty w gabinecie może Pani stosować płukanki w celu złagodzenia objawów: np Eludril.