Guzek w okolicy kości łonowej u 5-latki

U mojeJ 5-letniej corki.Podczas kąpieli (w ciepłej wodzie) zauważyłam jakby guzek, zgrubienie, wielkości ok. 5cm po lewej stronie od kości łonowej. Zniknelo samoistnie po ok. 1 godzinie.Postanowilismy zaobserwować kolejnego dnia tym razem pod prysznicem, sytuacja powtórzyla się.Czy to moze byc przepuklina?Do kogo udac się na USG, ginekolog czy chirurg dziecięcy? Mieszkamy zagranica a tu zadnej pomocy i wiedzy medycznej, lekarz na pogotowiu nas zbyl. Pozdrawiam serdecznie i bardzo licze na pomoc.

Szanowna Pani,
trudno stawiać diagnozę przez internet ale opis Pani najbardziej pasuje do przepukliny. Może się ona nasilać i czasami stanowić zagrożenie zdrowia. Ten problem rozwiązuje czasem tylko zabieg chirurgiczny, stąd też chirurg dziecięcy jest osobą, do której należy się zgłosić.
Proszę nie zwlekać i unikać zaparć.

z poważaniem,

J.Zachwieja