Guzek w okolicy ujścia odbytu a problem z wypróżnieniem

Witam Jakiś miesiąc temu wyczułam u siebie w okolicy ujścia odbytu guzek.Nie boli , nie krwawi , więc nie zwracałam na to uwagi, ale mam teraz problem z wypróżnianiem . Następuje ono tylko rano i jest niepełne , muszę chodzić kilka razy a stolec jest smuklejszy niż zwykle.W ciągu dnia guzek ten jakby się powiększa i nie mogę się wypróżnić.Czy możliwe , że to hemoroidy blokują kał ?. I czy dlatego wypróżnianie występuje tylko rano , kiedy odbyt i te żyły nie są "nadwyrężone"? Dziękuje za pomoc.

Guzek w odbycie powinien oczywiście skłonić Panią do wizyty u lekarza, najlepiej proktologa. Jest bardzo mało prawdopodobne aby to on powodował zakurzenia wypróżnienia. Hemoroidy nigdy nie blokują wypróżnień.