Guzek w piersi a badanie lekarskie

Jakiś czas temu wyczułam guzka w piersi.Pojechałam do onkologa/radiologa myśląc że Pani dr zrobi mi usg,a ona tylko mnie wybadała (rękoma) i powiedziała że to najprawdopodobniej nic groźnego,zaleciła po miesiączce czyli dopiero za 3 tygodnie pojechać na usg.I tutaj jest moje pyt:Czy po 'wymacaniu' piersi można stwierdzić że to nic groźnego?Trochę się martwię tym że jeszcze tyle mam czekać do usg.Co robić ?Iść do innego lekarza ?Do jakiego?Mam 21 lat,w rodzinie nie występowały nowotwory piersi.

Lek. Marta Gryszkiewicz

Badanie USG najlepiej wykonać bezpośrednio po miesiączce. Uzyskany w tym czasie obraz badania jest najbardziej wiarygodny i stanowi podstawę do ewentualnej dalszej diagnostyki (biopsja zmiany).
Onkolog / radiolog to odpowiedni specjaliści do oceny zmian podejrzanych w piersiach.