Guzek w piersi a wynik USG

Dzień dobry, ponieważ wyczułam guzka w piersi zostałam skierowana na usg. Jego wynik: utkanie piersi gruczołowe z cechami nasilonej dysplazji torbielowato-włóknistej. W GPP na granicy zewnętrznych kwadrantów wyczuwalny palpacyjnie guzek, przesuwalny w stosunku do podłoża - w badaniu usg odpowiada torbieli wielkości ok. 20x14 mm, podatnej na ucisk- wielkość uzależniona od ucisku. Zarys ścian prawidłowy. Poza tym liczne drobne rozsiane torbielki w obu gruczołach oraz torbielkowate poszerzenie gruczołów mlekowych. W GLP wielkości Max. 5-6 mm. Doły puchowe w granicach normy. Wn.Bi-rads2. Radiolog wykonujący USG zalecał, aby poczekać kilka cykli, bo być może torbiel się zmniejszy. Kilka lat temu miałam podobny problem, po jakimś czasie się zmniejszyło. Z kolei dostałam telefon od ginekologa kierującego, który koniecznie zaleca mi pójście z tym do onkologa. Czy powinnam się martwić i faktycznie iść do onkologa? Nie wiem którego lekarza powinnam się posłuchać. Może powinnam wykonać w takim razie mammografię? Dodam, że moja babcia chorowała na raka piersi.

Szanowna Pani, myślę że zmiany są łagodne ale warto udać się do onkologa dla pewności