Guzek w piersi i bolesne węzły chłonne pod pachą

Witam, około pół roku temu wyczułam guzek w prawej piersi. Gdy unoszę rękę za głowę, jest on szczególnie twardy. Gdy go dotykam to ucieka spod palców. Ostatnio zauważyłam, że mam po tej stronie pod pachą bolesne węzły chłonne. Zaczynam się martwić czy to może być nowotwór. Mam dopiero 21 lat i z tego co wiem w rodzinie nikt na to nie chorował.

Lek. Magdalena Pikul

Witam. Proponuję zgłosić się do lekarza. Najprawdopodobniej konieczne będzie wykonanie badania USG sutka, które da wiele cennych informacji na temat guzka. Istnieje możliwość, że guzek jest łagodnym nowotworem o nazwie włókniakogruczolak (fibroadenoma) niemniej wymaga on dokładnej diagnostyki.