Guzek w piersi w wyniku USG
Witam, na usg wykryto u mnie guzek w piersi. Radiolog zapewnil, ze jest to wlokniakogruczolak.Mam umowiona biopsje mammotomiczna. Jak tylko dowiedzialam sie o guzku przerwalismy z mezem starania o dziecko, ktore po zabiegu chcielibysmy wznowic. Chcialabym sie zapytac, czy nie ma zadnych przeciwskazan, zeby starac sie o dziecko od razu po zabiegu? Czy powinnam czekac na wyniki z histopatologii, bo na podstawie USG nie mozna jednoznacznie stwierdzic, ze zmiana nie jest zlosliwa? Dziekuje Paulina

KOBIETA, 25 LAT ponad rok temu
Lek. Magdalena Pikul
82 poziom zaufania
Witam. W opisanym przypadku ostateczne rozpoznanie będzie postawione po badaniu histopatologicznym. Radiolog może z jakimś prawdopodobieństwem ocenić stopień złośliwości guza, ale pewność daje tylko badanie histopatologiczne.