Guzek w prawej piersi i plamienia międzymiesiączkowe

Witam, mam guzka w prawej piersi pod sutkiem w okolicy mostka mniej więcej. Bardzo mnie boli, gdy dotykam piersi czy śpię. Byłam na badaniu USG i nic nie wykazało, żadnych zmian, a guzek nadal jest. A oprócz tego ostatnio moje miesiączki są bardzo nieregularne, plamię 3 dni przed i po okresie, a sam okres mam 2 dni, bardzo się martwię. Nie jestem w ciąży. Tabletek antykoncepcyjnych nie biorę od stycznia. Co mam robić? Co to może być? Proszę o odpowiedź.

Witam serdecznie!

Szkoda, że nie napisała ile ma Pani lat. U kobiet przed menopauzą, częstą przyczyną bolesności piersi oraz zagęszczeń tkanki piersi, które mogą być wyczuwalne jako zgrubienia - są zwykle przyczyny hormonalne. Skoro pisze Pani, że miesiączki nie są regularne i ich czas trwania się różni, konieczne wydaje mi się badanie ginekologiczne oraz badanie poziomu hormonów (estrogeny, progesteron, LH, FSH oraz prolaktyna).

Inną przyczyną punktowej bolesności może być także nerwoból, czyli podrażnienie nerwu międzyżebrowego wynikającego np. ze zmian zapalnych przyczepów żeber lub zwyrodnień kręgosłupa. Warto byłoby zatem dowiedzieć nie tylko lekarza ginekologa, ale także internistę.

Pozdrawiam serdecznie