Guzek w prawym nadnerczu

w nadnerczu prawym guzek o średnicy 6,6mm/odmiana budowy ? o gęstości tkankowej ok20 j.H i wzorcu wypłukiwania charakterystycznym dla zmiany łagodnej - obraz mało charakterystyczny - w przypadku wątpliwości klinicznych wskazana weryfikacja za pomocą badania MR wątroba niepowiększona, jednorodna, bez widocznych zmian ogniskowych ( nie pełni objety badaniem segment 6 i 7) nieobjęty badaniem fragment ogona

Lek. Magdalena Pikul

Witam!
Nie zadał Pan/Pani żadnego pytania. Lekarz Radiolog w wyniku opisuje zmianę najprawdopodobniej łagodną, która w przypadku wątpliwości klinicznych wymaga weryfikacji w badani MRI. Zalecam udać się z wynikiem do lekarza, który kierował na badanie lub do lekarza rodzinnego.