Guzek w ranie po cesarskim cięciu po 12 dobie

Witam mam pytanie minęła 12 doba od usunięcia mięśniaków macicy...mam takie cięcie jak po cc rana goi się bardzo ładnie ale od dwóch dni wyczuwam pod blizną twardy wałek, jak gruby sznur na długości całej blizny, nie boli jak dotykam ale bardzo mnie to nie pokoi, czy to przepuklina???? Z góry dziękuje za pomoc

Witam,
pod skórą jest tkanka podskórna, dalej tkanka tłuszczowa, powięź powierzchowna, powięź głęboka, mięśnie, otrzewna.. wszystkie te płaskie struktury ułożone jedna na drugiej przesuwają się względem siebie w normalnych warunkach. Niezależnie od rodzaju cięcia, blizna operacyjna powoduje miejscowe sklejenie wszystkich ww struktur. W odczuciach jest dokładnie tak jak Pani to opisała. Niestety tak ma być jednakże ma nie boleć. Proponuję rozcieranie, ugniatanie, delikatne ściskanie i skręcanie blizny tylko tak, żeby nie powodować bólu. Można przy zabiegu użyć maści zmiękczającej blizny po to, żeby ją uelastycznić. Pozdrawiam Dziękuję