Guzek w sutku i ból piersi a dojrzewanie

Dzień dobry. Mam 11 lat i trafiłam na tą stronę z tego powodu, że szukałam odpowiedzi na to pytanie. Ostatno w moim prawym sutku pojawił się tak jakby guzek. Jest on bardzo twardy. Na dodatek prawa pierś boli mnie przy lekkim dotyku. Tak samo jak we wcześniejszym pytaniu, moje piersi nie są jeszcze rozwinięte, prawie niewidoczne. Nie mam jeszcze okresu, ale mam już śluz. Czy moje dolegliwości są związane z dojrzewaniem? A może to coś poważniejszego? Powiedzieć o tym mojej mamie?

Lek. Marta Gryszkiewicz

Zdecydowanie powinnaś powiedzieć o tym mamie.
Powinnaś zgłosić się do lekarza, gdyż każda zmiana w piersi jest traktowana jako podejrzana (fizjologicznie nie występują guzki w piersiach) - tym bardziej, że wstępuje ból przy dotyku, jak napisałaś.
Możesz zgłosić się do pediatry lub lekarza rodzinnego.