Guzek z nalotem po ułamaniu się zęba

Witam. Mam taki problem gdyż ułamał mi się ząb a dokładnie 5 z góry i nad nią na dziąśle pojawiła się twarda buła z lekkim białym nalotem która raz się kurczy a raz powiększa. Co to może być i jak sobie z tym poradzić? Czy da się obejść bez wizyty u stomatologa?

Nie da. Koniecznie proszę zgłosić się do gabinetu stomatologicznego - z Pani opisu mogę wnioskować, że rozwinął się przewlekły stan zapalny w okolicy OKW. Być może uda się uratować korzeń zęba ( leczenie kanałowe ) i następnie zrekonstruować koronę protetycznie. Jednak dopiero po badaniu lekarskim będzie można powiedzieć z czym dokładnie ma Pani do czynienia.