Guzki i torbiel w USG tarczycy

W USG tarczycy wykonanym rok temu rozpoznano 4 guzki tarczycy i jedną torbiel. Jeden z guzków jest widoczny na szyi i prawdopodobnie zwiększył ostatnio swoje rozmiary. Biopsja tego guzka (bo tylko ten guzek był kłuty) wykazała zmianę łagodną. Temu wszystkiemu towarzyszy nadczynność. Czy leczenie jodem radioaktywnym pozwoli odzyskać zdrowie czy raczej doprowadzi do niedoczynności?

I jedno i drugie. Wyleczy Panią z obecnego schorzenia. W wyniku zniszczenia tarczycy dojdzie do konieczności przyjmowania hormonów tarczycy. Go będzie niedoczynność wynikająca z leczenia. Tak ma być.