Guzki krwawnicze odbytu po porodzie

Miesiąc temu urodziłam córkę. Jednak były komplikacje po porodzie - zakażenie E. coli, dostawałam antybiotyki, poczułam się dobrze. W domu biorę Lactovaginal i bakterie priobiotyczne. W okolicy odbytu zrobił mi sie bolesny guzek, czuję dyskomfort nawet przy poruszaniu się, stosuję maści na hemoroidy od 3 dni, ale trochę łagodzą. Do jakiego lekarza mam sie udać, czy to nie jest inny wirus?

Witam! Opisywane dolegliwości sugerują występowanie guzków krwawniczych odbytu, czyli tzw. hemoroidów. Jak sama Pani napisała, stosowane przez Panią preparaty na hemoroidy łagodzą przykre objawy. W obecnej sytuacji wskazana jest wizyta u lekarza rodzinnego, który zbada Panią per rectum i oceni wielkość zmian. W zależności od wielkości hemoroidów lekarz zaordynuje odpowiednie leczenie, najprawdopodobniej leki flebotropowe oraz leki działające miejscowo z dodatkiem substancji przeciwzapalnych. Żylaki odbytu są stosunkowo częstym powikłaniem ciąży i długiego porodu. Odpowiednie leczenie pozwala jednak szybko złagodzić ich nieprzyjemne objawy. Pozdrawiam!