Wyniki badań hormonów tarczycy i guzki na tarczycy a planowanie ciąży

Odebrałam wyniki FT4 2,37 FT3 9,51 anty TPO 65,90 TSH 0,015 i na usg sie dowiedziałam ze na lewym płacie mam guzki a staramy sie z mezem o dziecko i nic czy to moze byc spowodowane ta tarczyca ze nie moge zajsc w ciaze i jakos to sie wyleczy tabletkami Dziekuje za pomoc

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowna Pani, konieczna jest w Pani przypadku wizyta u endokrynologa oraz ustalenie jak najlepszego postępowania. Wynik TSH wskazuje na nadczynność tarczycy oraz wysokie miano przeciwciał na możliwy jej autoimmunologiczne źródło. Pozdrawiam