Guzki na tarczycy a planowanie ciąży

Witam Mam guzki na tarczycy jeden z nich 15x7 cm po badaniu - biopsji wykazuje guzek z grupami nabłonka pęcherzykowatego o cechach hiperplazji ... w poprzednim rozpoznaniu poprzedniej biopsji tyreocyty o układach drobnopęcherzykowych i rozetkowych . w tle skąpy koloid ...Mój lekarz prowadzacy sugeruje usunięcie guzów ale po kosnultacji uzyskuje info zeby czekać nie wiem co mam robić jestem po # poronieniach chciałabym jeszcze zajsc w ciążę ...Mam również przeciwciała TG 0,4 TPO 10,6

witam,
nic nie sugeruje, ze jest konieczność usuwania jeśli hormony są w normie (nie podała Pani wartości), a z drugiej strony jeśli hormony dobre, to może nie planować operacji tarczycy, tylko raczej ciążę, bo czas leci.. ważne jest TSH przy planowaniu ciąży powinno być poniżej 2,5 p-ciała są w normie (czyli nie stanowią problemu), jeśli tsh dobre, może Pani zacząć łykać jod oraz kwas foliowy (kwas foliowy to bez związku z tarczycą jest oczywiście). czy były jakieś inne badania hormonalne? czy coś było poza normą?czy była diagnostyka poronień?(dwa to juz wymaga diagnostyki m.in.hematologicznej)