Guzki na tarczycy i guzki odczynowe

Witam. Dwa tygodnie temu zauwazylam powiększone wezly chlonne na szyi i w pachwinach bylam u laryngologa i na usg szyi diagnoza guzki na tarczycy i guzki odczynowe. Badania krwi robie co miesiąc ze względu na inne schorzenie teraz czekam na tsh. Mam czeste infekcje również intymne. Wykryto u mnie również refluks. Malo tego cierpie na nerwice lękowa na ktora sie leczylam. I tutaj moje pytanie od jakieś czasu mam uczucie ucisku w gardle, przez co czesto wpadam w panikę i wtedy jest jeszcze gorzej.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane uczucie ucisku w gardle może być wynikiem schorzeń tarczycy - póki co powinna Pani zatem cierpliwie poczekać na wynik TSH. Tak naprawdę znacznie bardziej prawdopodobny jest związek objawów z nerwicą lękową. Sugeruję zatem konsultację z lekarzem psychiatrą w celu ew. modyfikacji/intensyfikacji leczenia.