Guzki na zewnętrznej stronie piszczeli

Witam, Od kliku lat posiadam guzki na zewnętrznej stronie piszczeli uwidaczniające się po wysiłku fizycznym, po odpoczynku znikają. Guzki sa nie bolesne, raczej miekkie, gładkie. Trenuje wyczynowo od 10 lat mam duze problemy z stawami, bardzo czesto bola mnie wlasnie przednie strony piszczeli. Wyniki lab podst. w normie, oprócz bólów w stawach i miesni raczej wynikajacych z treningów brak innych objawów. Czy może to być nowotwór ?

Szanowny Panie,
Oczywiście wymaga Pan konsultacji specjalisty ortopedy, co sugeruję w trybie pilnym, jednak uważam, że jest to raczej patologia o podłożu przeciążeniowo-zapalnym.
Pozdrawiam,
dr n.med. Szymon Kujawiak
Specjalista w Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu