Guzki, nabrzmienie i infekcje pochwy przy grzybicy

Od 3 tygodni borykam się z infekcją pochwy. Najpierw lekarz stwierdził grzybicę i przepisał clotrimazol - 1 tabletka 500 mg. Minęły 2 tygodnie, nie mam upławów, ale wargi sromowe są bardzo nabrzmiałe, twarde, wyczuwam tez na nich kilka małych grudek (guzków) , poza tym swędzi, piecze i boli podczas siedzenia. Dziś ginekolog stwierdził (tylko po zwykłym badaniu ginekologicznym) że to wirus HPV i zapisał leki na opryszczkę. Jestem przerażona. Co robić?

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowna pani, nie można wykluczyć, że ma Pani jednocześnie dwie infekcje różnymi patogenami, a obniżenie odporności ułatwiło manifestację zakażenia wirusowego. Proszę stosować się do zaleceń położnika, unikać kontaktów seksualnych bez zabezpieczeń. ważne aby partner również się przebadał. po zakończeniu przyjmowania kuracji proszę ponownie skonsultować się z ginekologiem. Pozdrawiam.