Guzki w obrębie płata tarczycy a problemy podczas przełykania

usg tarczycy płat prawy z trzema guzkami niejednorodnymi hypoechogenicznymi najwiekszy 22mm ze zmianami wstecznymi,plat lewy tez trzy guzki hypeolo...do 5mm.Czy mogę odczuwac zmiany w przełykaniu ,jakies inne objawy czy mągą temu towarzyszyć prosze o odpowiedz ? Maż ma 40 lat echostruktura jednorodna cien niepogrubiala

Aleksander Ropielewski

Jak najbardziej guzki tarczycy i wole guzkowe mogą dawać zaburzenia połykania, chociaż wielkość opisanych w badaniu guzków nie powinna powodować takich dolegliwości.