Guzki w odbycie wychodzące na zewnątrz

mam w odbycie takie guzki czasami wychodza na zewnatrz nie mam pojecia co to jest prosze mi pomoc

Witam.
Najczęstszą przyczyną są tzw. hemoroidy, (żylaki odbytu). Występują fizjologicznie u wszystkich. Stanowią trzeci zwieracz po mięśniowym zwieraczu wewnętrznym i zewnętrznym. Mogą się powiększać przy zaparciach, ciąży, wysiłku fizycznym, długotrwałym siedzeniem itp. Wyróżnia się 4 stopnie. Wypadanie na zewnątrz i samoistne chowanie się stanowi 2 stopień. Nie jest to groźne, jednak należy skonsultować się z Chirurgiem bądź Proktologiem celem zastosowania profilaktyki przed ich powiększaniem się.
Pozdrawiam