Guzki w okolicach intymnych - czy to normalne?

Mam 15 lat. Jakiś czas temu zauważyłam w okolicach intymnych guzki/krostki. Nie bolą. Nie widać ich, ale można wyczuć. Dokladnie to mam na razie jeden. Co to może być? Czy to normalne?

Witam serdecznie.

W wyniku dojrzewania ciało człowieka się zmienia. Jednak na podstawie takiego opisu nie jestem w stanie odpowiedzieć czy zmiany, które Pani opisuje, są całkowicie fizjologiczne, czyli prawidłowe i nie wymagające leczenia, czy są związane z patologią i wymagają interwencji lekarskiej.
Być może zmiany, o które Pani pyta, to powiększone gruczoły, które licznie w tej okolicy się znajdują, jednak bez badania, obejrzenia zmian i dokładnego zebrania wywiadu nie ma możliwości wykluczenia czy nie dzieje się coś nieprawidłowego.

W pierwszej kolejności proszę porozmawiać na ten temat z rodzicami, na przykład z Mamą.
Wskazana jest także wizyta u ginekologa.

Pozdrawiam.