Guzki w piersi - jakie badania powinnam zrobić żeby sprawdzić co się ze mną dzieje?

Witam,

mam 22 lata, od jakiegoś czasu mam niesystematyczne kłucie wokół lewej piersi, dodatkowo wyczułam kilka małych guzków na piersi, przy której występują te bóle. W ostatnim czasie moja waga znacznie spadła, boję się, że to coś poważnego - jakie badania powinnam zrobić żeby sprawdzić co się ze mną dzieje?

Pozdrawiam

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

Opisane objawy powinny być zweryfikowane przez lekarza.

W tej chwili nie ma sensu wykonywania żadnych specjalistycznych badań, konieczne jest dokładne zebranie wywiadu i badanie fizykalne piersi. Proponuję rozpocząć od wizyty u ginekologa i wykonania USG piersi, dopiero wtedy mogą okazać się konieczne badania dodatkowe.

Redakcja abcZdrowie.pl