Guzki w piersi o średnicy 1 cm a możliwość usunięcia

Każdy z guzków ma średnicę 1 cm. Czy w takiej sytuacji usuwać je? Jeśli tak to czy lepiej usunąć je chirurgicznie czy mammotommem? Czy jeśli je zostawię a będę chciała zajść w ciąże to czy nie niesie to jakiś przeciwwskazań?

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Leczenie zmian w piersi nie zależy tylko i wyłącznie od ich rozmiaru. Niewielkie zmiany u młodych kobiet z reguły nie wymagają leczenia, a wyłącznie obserwacji. Guzki powinien przede wszystkim skonsultować onkolog.

Przede wszystkim należy zdiagnozować te guzki - usg, mammografia i ewentualnie biopsja. Konieczna kontrola onkologiczna. Jeśli będzie konieczne usunięcie guzków, nie przeszkodzi to w karmieniu dziecka.