Guzki w piersiach przed miesiączką

Witam, Mam pytanie dot.piersi, zawsze przed okresem i w trakcie mialam gozki na piersiach(bardzo bolace peirsi) z jednej i drugiej strony. teraz jestem po okresie i dalej mam pare po prawej i lewej stronie, chodz niedawno mialam robione usg piersi,i wszystko ok, to tak ma być? tak jako kobieta przechodze swoj okres? czy mam cos z tym zrobić? Dziękuje za rade.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Tego typu zmiany są wynikiem wahań hormonalnych. Jest to częste zjawisko podczas okresu.