Guzy hipoechogeniczne z mikrozwapnieniami na tarczycy

Witam Na tarczycy mam guzy hipoechogeniczne z mikrozwapnieniami najwiekszy ma 0,9mm.od 3miesiecy sa takiej samej wielkosci tylko pojawily sie nowe zwapnienia.czy to rak? lekarz endokrynolog twierdzi ze w tym przypadku biopsja nie jest potrzebna i kazal mi przyjsc za rok.

Lek. Magdalena Pikul

Witam. Badaniem pozwalającym potwierdzić lub wykluczyć raka jest biopsja. Obraz w USG nie daje możliwości postawienia rozpoznania co do charakteru zmiany.