Guzy na tarczycy i nadczynność

Witam, mam różne guzy na tarczycy i zrobiła się nadczynność, która leczyłam przez 2 miesiące metizolem ( ok 200 szt) Ostatnio mam wiele dolegliwości, obrzęk całego ciała,widoczny na powiekach, brzuch i kolan, szczególnie prawego. Nie mam siły i motywacji, Jakie powinnam zrobić badania, co może mi dolegać? Moja doktor twierdzi,że to nie od tarczycy!?

Dobry wieczór,

Powinna zgłosić się Pani do lekarza, zdrowie najważniejsze. Nie wykluczone, że wymienione przez Panią objawy mogą wynikać ze zbyt dużej dawki tyreostatyku i przejścia nadczynności w niedoczynność wywołaną metizolem. Proszę oznaczyć sobie TSH, fT3 i fT4. Jeśli chodzi o zmiany guzkowe, to proszę się zapytać, czy nie ma wskazań do biopsji. Przed postawieniem diagnozy, warto byłoby Panią zbadać.

Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz