Guzy w obrębie węzłów chłonnych a mammografia

Witam. Wykryto u mnie guzy w węzłach chłonnych na USG skierowano mnie na mammografie, która wskazuje że nie ma żadnych ognisk i zostałam zaproszona za 2 lata na badanie. Mam podwyższone OB i CRP co mam dalej robić? Gdzie się udać aby znaleźć przyczynę stanu zapalnego. Serce, jama brzuszna, nerki, tarczyca przebadane, rtg klatki zrobione. Morfologia na bieżąco powtarzana. Co noc gorączkuje. Dziękuje za informacje.

Dzień dobry,

Proszę wykonać kontrolne usg węzłów chłonnych i poprosić lekarza o informacje, czy węzły chłonne w obrazie usg mają charakter odczynowy, czy inny. Ważna jest również informacja, czy ich rozmiary uległy zmianom. Jeśli są duże i budzą jakieś podejrzenia, wówczas wskazana jest biopsja celem dokładniejszej oceny i postawienia rozpoznania. Jeśli ma Pani wątpliwości i obawy, to proszę jeszcze wykonać morfologię z ręcznym rozmazem i z wszystkimi wynikami udać się do dobrego internisty, a w razie większych nieprawidłowości w morfologii bezpośrednio do hematologa, który w razie potrzeby wykona lub skieruje Panią na biopsję.

Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz