Terapia z partnerem 2 lata po gwałcie

Dwa lata temu zostałam zgwałcona, przemilczałam to, bo mnie zastraszono. Teraz zastanawiam się co ze mną jest nie tak, bo nie ufam już nikomu,nawet sobie, nie nawidzę siebie i facetów, odczuwam lęk przed bliskością, nie wierzę w czyste intencje partnera, boję się, że mnie zrani, zabawi się moim kosztem, nie czuję się pewnie w jego obecności, kosztuje mnie to sporo nerwów, komulującego się stresu. Czy terapia z facetem jako rodzaj terapii szokowej przyniesie mi jakieś efekty, bo już nie wyrabiam

Aleksander Ropielewski

Jak najbardziej psychoterapia i pomoc psychologa jest tu jedynym rozwiązaniem. Na początek jednak prosze udać się do psychologa samodzielnie, a dopiero po kilku wizytach rozważyć zaangażowanie partnera w taką terapię.

Nie potrzebuje pqni terapii szokowej, a terapii w ogóle. Tak traumatyczne przeżycie jak gwałt wymaga bardzo dobrego przepracowania tak, aby odzyskała pani zaufanie. Proszę podjąć psychoterapię indywidualną i być może z czasem wprowadzicie -po wspolnej decyzji z terapeutą - również partnera. Pozdrawiam

A byłaby Pani gotowa na taki szok? Z tego co Pani pisze wynika, że jest Pani w nienajlepszej kondycji psychicznej.
Wskazana jest terapia indywidualna i stopniowe oswajanie lęków. Po czasie wróci poczucie bezpieczeństwa i gotowość na bliskość z partnerem bez paraliżującego strachu.
Powodzenia, pozdrawiam serdecznie!