Zapytaj lekarza

1 , 0 2 7 , 0 0 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Gwałtowne chudnięcie a lek przeciwlękowy i uspokajający

Od ponad roku codziennie biorę Afobam 0,5 pół tabletki, czasem całą. Mimo tego, że jem posiłki 4 razy dziennie oraz słodycze spada mi masa ciała. Mam 32 lata, 157 cm wzrostu i na czczo ważę zaledwie 45 kg, jakieś 1,5 tyg. temu ważyłam 46,2 kg. Bardzo się martwię, proszę o szybką odpowiedź. Stałam się też bardzo nerwowa, wręcz "wybuchowa".

KOBIETA, 32 LAT ponad rok temu

Parenting.pl

Parenting.pl to nowoczesny portal przeznaczony przede wszystkich dla obecnych i przyszłych rodziców, ale również dla osób zainteresowanych tematyką związanych z rozwojem i zdrowiem dziecka. Serwis posiada bogatą bazę treści.

Mgr Kamila Drozd Psycholog
80 poziom zaufania

Witam serdecznie! Afobam jest lekiem przeciwlękowym i uspokajającym, który powinien być stosowany krótko ze względu na swoje właściwości uzależniające. Pani stosuje ten lek zbyt długo, bo leczenie nim trwa od ponad roku. W sprawie dawek i częstotliwości stosowania leku powinna się Pani skonsultować z lekarzem psychiatrą. Poza tym konsultacja jest wskazana z powodu Pani spadku wagi. Pani BMI (Body Mass Index) wynosi zaledwie 18,3, co wskazuje na niedowagę. Powodów utraty wagi może być wiele, nie tylko stosowanie Afobamu. Być może spadek masy ciała wiąże się z rozwojem u Pani zaburzeń nerwicowych albo innych problemów natury psychicznej. Być może jest to skutek zaburzeń hormonalnych, stresów albo innych problemów zdrowotnych. Drogą wirtualną nie da się postawić diagnozy, dlatego najlepiej będzie, jeśli skonsultuje się Pani z lekarzem. Pozdrawiam i życzę powodzenia!

Psycholog społeczny, autorka wielu publikacji dotyczących rozwoju osobistego oraz warsztatów z doradztwa zawodowego i komunikacji międzypłciowej.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy