Gwałtowne tycie u 17-latki

Dzień Dobry ;) Mam 17 lat , 165 cm wzrostu i ważę 72 kg ; ( Nie wiem czemu tyle ważę bo ruszam się na wf zawsze ćwiczę trenuje siatkówkę i nie jem za często fas foodów . NIe rozumiem czemu ja tak szybko tyje i jeszcze na dodatek pokazał sie cellulit. Proszę mi pomóc
17 LAT ponad rok temu

Witam, przyczyn nadmiernego przybierania na masie może być wiele. Po pierwsze jesteś w wieku dojrzewania, kiedy to organizm zmienia się, a Twoje ciało nabiera kształtów – czasem szybciej zwiększa się masa ciała niż wzrost, co tworzy dysproporcje – zastanów się czy ostatnio mocno podskoczyłaś tylko na wadze, a wzrost nieznacznie się zmienił? Być może sprawy ulegną wyrównaniu za pewien czas. Jednak równie prawdopodobną przyczyną są nieprawidłowe nawyki żywieniowe – nie wystarczy ćwiczyć i nie jeść fast foodów, aby utrzymać prawidłową masę ciała. Zapoznaj się z najczęściej popełnianymi błędami żywieniowymi i sprawdź czy któregoś z nich nie popełniasz, a jednocześnie wprowadź pozytywne zmiany w swój sposób żywienia. http://abcodchudzanie.pl/najczestsze-bledy-zywieniowe http://abcodchudzanie.pl/jakie-sa-zasady-zdrowego-odchudzania http://abcodchudzanie.pl/podstawowe-zasady-zdrowego-odchudzania Czasami warto również sprawdzić poziom hormonów tarczycy – być może cierpisz na niedoczynność tego narządu, co objawia się m.in. gwałtownym wzrostem masy ciała, sennością, osłabieniem, zaparciami, problemami z pamięcią, słabą koncentracją, odczuwaniem zimna, u kobiet można zaobserwować problemy z regularną miesiączkąobjawy nie są swoiste, dlatego można je przeoczyć. Warto wykonać proste badanie krwi i sprawdzić czy hormony są w normie. Pozdrawiam.

Jeśli nie wiążesz wzrostu masy ciała ani z nieprawidłowym odżywianiem ani ze zbyt małą aktywnością fizyczną - dobrze by było sprawdzić poziom hormonów - szczególnie jeśli chodzi o tarczycę. Bardzo możliwe, że np masz niedoczynność tarczycy, lub inne zaburzenia hormonalne. Często jednak tylko wydaje nam się, że prawidłowo się odżywiamy - proponuję zrobić sobie krótki notatnik i przez tydzień notowac dokłądnie to co jesz- zobaczysz wtedy czy faktycznie twoje odżywianie jest prawidłowe- możesz wysłać takie notatki tutaj na portalu napewno któyś z dietetyków przeanalizuje wtedy Twój sposób żywienia i okresli czy jest prawidłowy, powie również jakie błędy ewentualnie popełniasz.