Zapytaj lekarza

1 , 0 2 1 , 1 3 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Gwałtowne tycie u 17-latki

Dzień Dobry ;) Mam 17 lat , 165 cm wzrostu i ważę 72 kg ; ( Nie wiem czemu tyle ważę bo ruszam się na wf zawsze ćwiczę trenuje siatkówkę i nie jem za często fas foodów . NIe rozumiem czemu ja tak szybko tyje i jeszcze na dodatek pokazał sie cellulit. Proszę mi pomóc
17 LAT ponad rok temu

Dieta odchudzająca dla cukrzyka

Czy osoba cierpiąca na cukrzycę może być na diecie odchudzającej? Dowiedz się tego z naszego filmiku. Zapoznaj się z wypowiedzią eksperta - diabetologa prof. Władysława Kornafela.

Witam, przyczyn nadmiernego przybierania na masie może być wiele. Po pierwsze jesteś w wieku dojrzewania, kiedy to organizm zmienia się, a Twoje ciało nabiera kształtów – czasem szybciej zwiększa się masa ciała niż wzrost, co tworzy dysproporcje – zastanów się czy ostatnio mocno podskoczyłaś tylko na wadze, a wzrost nieznacznie się zmienił? Być może sprawy ulegną wyrównaniu za pewien czas. Jednak równie prawdopodobną przyczyną są nieprawidłowe nawyki żywieniowe – nie wystarczy ćwiczyć i nie jeść fast foodów, aby utrzymać prawidłową masę ciała. Zapoznaj się z najczęściej popełnianymi błędami żywieniowymi i sprawdź czy któregoś z nich nie popełniasz, a jednocześnie wprowadź pozytywne zmiany w swój sposób żywienia. http://abcodchudzanie.pl/najczestsze-bledy-zywieniowe http://abcodchudzanie.pl/jakie-sa-zasady-zdrowego-odchudzania http://abcodchudzanie.pl/podstawowe-zasady-zdrowego-odchudzania Czasami warto również sprawdzić poziom hormonów tarczycy – być może cierpisz na niedoczynność tego narządu, co objawia się m.in. gwałtownym wzrostem masy ciała, sennością, osłabieniem, zaparciami, problemami z pamięcią, słabą koncentracją, odczuwaniem zimna, u kobiet można zaobserwować problemy z regularną miesiączkąobjawy nie są swoiste, dlatego można je przeoczyć. Warto wykonać proste badanie krwi i sprawdzić czy hormony są w normie. Pozdrawiam.

Dietetyk w poradni dietetycznej JeszFresh w Warszawie.
0

Jeśli nie wiążesz wzrostu masy ciała ani z nieprawidłowym odżywianiem ani ze zbyt małą aktywnością fizyczną - dobrze by było sprawdzić poziom hormonów - szczególnie jeśli chodzi o tarczycę. Bardzo możliwe, że np masz niedoczynność tarczycy, lub inne zaburzenia hormonalne. Często jednak tylko wydaje nam się, że prawidłowo się odżywiamy - proponuję zrobić sobie krótki notatnik i przez tydzień notowac dokłądnie to co jesz- zobaczysz wtedy czy faktycznie twoje odżywianie jest prawidłowe- możesz wysłać takie notatki tutaj na portalu napewno któyś z dietetyków przeanalizuje wtedy Twój sposób żywienia i okresli czy jest prawidłowy, powie również jakie błędy ewentualnie popełniasz.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy