Gwałtowne wyłysienie z przodu głowy

Witam mam taki problem mojej babci wypadly wlosy ale tylko z przodu glowy.Wczesniej nic sie nie dzialo takiego zeby mogly jej wypasc i ktoregos dnia poszla umyc glowe i poprostu jej wypadly wszystkie wlosy z przodu glowy.Prosze o pomoc w tej sprawie
ponad rok temu

Lek. Jacek Ławnicki

Witam! Nagłe wyłysienie mogło być spowodowane m.in zaburzeniami hormonalnymi. Nie można wykluczyć autoimmunologicznego podłoża dolegliwości. Warto udać się na wizytę do lekarza rodzinnego. W razie konieczności zostanie wystawione skierowanie do odpowiedniego specjalisty.

Witam,
z opisu wynika, że to łysienie plackowate. Jeśli można wykluczyć stres, należy wykonać badania:
1. TSH
2. morfologia
3. kreatynina
4. mocznik
5. ANA
6. RF
7. enzymy wątrobowe
Pozdrawiam