Gwałtowne wypadanie włosów

Witam! Mam 25 lat i zauważyłam u siebie bardzo gwałtowne wypadanie włosów od 2 miesięcy. Dodam, że od dłuższego czasu mam problemy z niedoleczonymi migdałami. Zrobiłam ostatnio badania i mam trochę podwyższony testosteron. Ginekolog powiedziała, że to może być przyczyna, przepisała mi Diane, ale nie pomaga, martwi mnie fakt, że nigdy nie miałam zbyt wiele włosów, a teraz wypadają mi tak gwałtownie, że myślę, że za 3 miesiące będę łysa, do tego swędzi mnie skóra głowy. Nie mieszkam w Polsce i pomyślałam, że może wizyta u dermatologa w Polsce coś może pomoże? Słyszałam, że można zrobić specjalne badania na włosy? Mam zamiar przyjechać do Polski jak najszybciej, ale nie wiem do jakiego lekarza i jakie badania zrobić, żeby to powstrzymać? Proszę o pomoc.

Witam serdecznie!

Włosy rosną mniej więcej kilka milimetrów na miesiąc. Jednak wzrost ten jest uzależniony od czynników genetycznych, gospodarki hormonalnej czy naszego ogólnego stanu zdrowia. Prawidłowo może wypadać do 100 włosów na dobę.

Włos podczas swojego wzrostu przechodzi także przez kolejne fazy. Większa ilość wypadających włosów przypada również na wiosnę i jesień.Więcej na temat wzrostu włosów znajdzie Pani między innymi w poniższym artykule:
http://portal.abczdrowie.pl/od-czego-zalezy-wzrost-wlosow
Proszę się zastanowić nad wizytą u lekarza rodzinnego, może warto wykonać chociaż podstawowe badania laboratoryjne, między innymi w kierunku niedokrwistości czy chorób tarczycy. Niestety zaburzenia hormonalne mogą negatywnie odbić się na kondycji włosów, a ne efekty terapii trzeba będzie jeszcze poczekać przynajmniej kilka tygodni.

Warto również upewnić się że stosowana pielęgnacja jest właściwa (http://portal.abczdrowie.pl/wlasciwa-pielegnacja-wlosow-i-skory-glowyhttp://portal.abczdrowie.pl/przyspieszanie-porostu-wlosow)
Jeżeli problem nie ustąpi warto odwiedzić dermatologa. Nie jest konieczne skierowanie.

Pozdrawiam