Gwałtowny ból w łydce a chore serce

U mojej mamy (75 lat) pojawił się w nocy gwałtowny ból w jednej łydce. Zaznaczam, że choruje na serce i bierze leki przeciwzakrzepowe. Ona bagatelizuje sprawę i smaruje nogę maścią chłodzącą, a rozgrzewająca powoduje większy ból. Proszę o poradę.
ponad rok temu

Lek. Izabela Ławnicka

Witam!
Zdecydowanie proszę nie zwlekać, tylko udać się wraz z mamą na najbliższy SOR/izbę przyjęć. Wskazane jest pilne wykonanie badania USG doppler naczyń opisanej kończyny. Koniecznie należy bowiem wykluczyć zator tętnicy!