Halucynacje przy nerwicy lękowej

czy to halucynacje? leczę się na nerwice lekową..aktualnie nie biorę lekow ok 14 dni...leki powrocily boje sie choroby psychicznej i glosow..wmawiam sobie ze je slysze...ale dzis stało sie coś dziwnego....uslyszałam w myślach slowo "abrazja"bardzo mnie o przestraszylo bo nie przypominam sobie abym znala znaczenie tego slowa.czy to sa halucynacje i jestem chora psychicznie?ogolnie biorę nekspram 10mg i fluanxol o,5mg.Moj psycholog twierdzi ze to wszystko wywołuje lęk...błagam o pomoc

Halucynacje charakteryzują się utratą dystansu do objawu, są one wtedy dla nas tak rzeczywiste jak normalna percepcja. Pani doświadczenie uznał bym raczej za złudzenie. Również uznawał bym że ten objaw wywoływany jest przez lęk. Nie wiem w jakim paradygmacie pracuje Pani terapeuta ale ja próbował bym określić ukryty w objawie emocjonalny komunikat.

Dzień dobry!

O wszystkich trudnościach i wątpliwościach proszę na bieżąco rozmawiać ze swoim psychologiem, a także prowadzącym lekarzem psychiatrą.

Pozdrawiam!