Halucynacje wzrokowe po mikroudarach u 81-latki

U mojej mamy-81lat po mikro udarach pojawiły się halucynacje wzrokowe.Miała krótko stosowany Haloperidol, ale jego skutki uboczne spowodowały, że został odstawiony. Stan ogólny się poprawił, ale halucynacje pozostały i utrzymują się od 10 miesięcy. Bardzo proszę o podpowiedź jaką terapię można zastosować do wyeliminowania halucynacji(poza Haloperidolem) u osoby biorącej leki na nadciśnienie, serce i przeciwzakrzepowe.

Witam! Dość dobre efekty uspokajające u osób starszych daje np. hydroksyzyna. Większość preparatów tego typu jest jednak dostępna tylko i wyłącznie na receptę w związku z czym proponuję konsultację z lekarzem POZ lub psychiatra.