Haluksy u 18-latka a noszenie wkładek do butów

Witam mam 18 lat mam na imię Mateusz i od nie dawna zaczęły robić mi się haluksy i właśnie zastanawiał się czy nie przez wkładki do butów które kupilem bo źle stawialem stopy , schodziły mi na zewnętrzną stronę i kupilem takie wkładki co właśnie podnoszą zewnętrzną stronę ,czy to może być przez to czy raczej nie bo nie wiem czy te wkładki wyjąć z butów?? Dodam że w rodzinie u nas nikt nie ma haluksow

Piotr Pilarski

Witam serdecznie,

złe stawianie ustawienie stopy podczas chodzenia może być przyczyną haluksów. Wskazana jest wizyta u ortopedy.

Pozdrawiam.