Hashimoto a szanse na ciążę

Choruję od dziecka na hashimoto. Obecnie jestem w takim wieku, że zaczynam myśleć poważnie o założeniu rodziny i ciąży. Wpadłam w panikę, jak moja przyjaciółka (również chorująca na hashimoto) dowiedziała się od swojego endokrynologa, że ze względu na chorobę jeśli chce zajść w ciążę to teraz jest ostatni moment bo później nie będzie na to szans. Czy to możliwe? Czy jest jakaś granica wieku? Czy każda kobieta z hashimoto słyszy "teraz albo nigdy"?

Lek. Tomasz Budlewski

Sądzę że jest to bardziej zależna od poziomu hormonów. Proponuję koniecznie udać się do lekarza endokrynologa