Hashimoto i guzy na tarczycy

Witam, mam 32 lata ważę 46 kg i mam 168 cm wzrostu choruje na hashimoto i mam guzy na tarczycy. Zawsze byłam szczupła tak jak wszyscy u mnie w rodzinie mogę jeść wszystko a i tak nie mogę przytyć wszyscy piszą ze przy chorobie jaka mam się tyje a ja nic a bardzo chciałabym przytyć chociaż 4 kg. Co można zrobić żeby przytyć, dodam że jem węglowodany i białko mięso cielece i wołowinę i drób. Nie jem ostatnio ryb bo nie wiem jakie ryby mogę jeść przy mojej chorobie. Bardzo dziękuję za odp

Szanowna Pani,
Faktycznie, w Pani przypadku dobrze byłoby zwiększyć masę ciała. Proszę się nie obawiać spożycia ryb 1-2 razy w tygodniu.

W Pani przypadku korzystna będzie dieta z dodatnim bilansem energetycznym. Proponuję wizytę u dietetyka, który odpowiednio dopasuje Pani żywienie.

Z poważaniem,
mgr Sławomir Kula, dietetyk kliniczny - Poznań
Poradnia Dietetyczna Świat Odżywiania
http://www.swiatodzywiania.pl